Motorky - Harley Davidson vs Enduro

Bali na motorce

Cestovat na motorce na Bali je jeden z dalších zážitků, který určitě stojí za to. Především severní a centrální část Bali je turisticky méně navštěvovaná. Projíždět klikatými silničkami kolem sopek na Harley Davidson nebo prozkoumávat vulkán v oblasti Kintamani.

  • Terénní motorka - prozkoumejte vulkán v Kintamani, terénní stezky u jezera Batur
  • Harley Davidson - výlet na sever a západ Bali malebnou krajinou k dramatickému pobřeží
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Je jízda na motorce na Bali bezpečná?

Jih Bali je nejvíce obydlenou částí ostrova. Jízda na motore je zde poměrně náročná. Doprava na silnicích je opravdový blázinec.
Policejní kontroly jsou na Bali poměrně časté, je třeba se prokázat mezinárodním řidičským průkazem a technickým průkazem motocyklu. V případě, že nemáte papíry v pořádku, budete pravděpodobně platit pokutu, která je od 50 000 IDR. Pokutu můžete usmlouvat! Nedávejte policistovy hned první částku o kterou si řekne. Vyplatí se omluvit a slušně smlouvat.
Jízda na červenou je na Bali povolená jestliže jedete rovně. Červená je platná pro odbočování vpravo. Toto samozřejmě neplatí na velkých křižovatkách.
Jak se na Bali vyznat je poměrně složité. Spletitá změt uliček a silniček je mnohdy náročná i pro google.maps. Jezděte jen tam, kde to znáte a předem se zeptejte na orientační body. Místní lidé Bali moc neznají a pošlou vás kamkoliv s úsměvem.

NÁŠ TIP

NEJEZDĚTE RYCHLE, POUŽÍVEJTE HELMU VŽDY! Někteří turisté si po určité době jsou jistí svými dovednostmi řízení motorky. Bohužel, jezdí pak rychleji na hranici možností. Především na jihu Bali je jízda na motorce vcelku nebezpečná. Je třeba jezdit neustále s ohledem na okolní situaci. Do silnice vám může odkudkoliv vběhnout pes, člověk, kravka nebo cokoliv dalšího. Samotní Indonésané nedávají při řízení moc pozor. O to více by jste se měli mít na pozoru vy.

Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Terénní motorkou na Bali

Terénní enduro je nejvhodnější motorka na jízdu opravdovým terénem na Bali. Motorky lze pronajmout na několik dní na jihu ostrova. Poté se můžete vydat do centrální části Bali.

  • zážitková jízda na pláži - na jihozápadu Bali je možné vyrazit na nekonečných sopečných plážích na terénní motorce
  • prozkoumejte vulkán - v centrální části Bali se nachází oblast Kintamani. Kráter sopky je vyplněn jezerem kolem kterého vede několik terénních stezek. Jízda v sopce opravdu stojí za to.

NÁŠ TIP

Chcete vyzkoušet, co Vaše enduro umí? Vyražte na závodní okruh u chrámu Tanah Lot. Organizujeme zájezdy pro motorkáře se zkušeným místním, česky hovořícím průvodcem.

Potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

Harley Davidson, král silnic

Jízda na Harley Davidson na Bali je opravdovým zážitkem. Motorku vám půjčí i na několik dní. Po prvotních útrapách na jihu Bali, kde je velký provoz se dostanete do volné krajiny do centrální části ostrova nebo na sever Bali. Pro odvážnější je možné vydat se i na Lombok případně na Jávu. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.

  • Centrální část Bali - malebné silnice kolem jezera Bratan, vodopádů Munduk, případně rýžových políček Jatiluwih.
  • Severní část Bali - scénická cesta ze severuvýchodu na západ, dramatické útesy v oblasti Amedu a As, pohodová a příjemná cesta na západní pobřeží do národního parku Barat.
Motorky-Harley-Davidson-vs-Enduro

NÁŠ TIP

Pro naše klienty zajišťujeme krátkodobý i dlouhodobý pronájem Harelay Davidson na Bali a dalších ostrovech Indonésie. Pro větší skupiny je možné dokonce zajistit policejní doprovod. Toto je doporučené především pro jízdu večer na jihu Bali.

 

často kladené otázky

 

Je jízda na motorce na Bali bezpečná?

Nedoporučujeme půjčit si motorku nebo skůtr na Bali a ostrov sami objet. Doprava je tu velmi hustá a dopravní pravidla jakoby neexistují. Jestliže nemáte dostatek zkušeností s jízdou na motorce v Asii, raději využijte služeb řidiče s autem.

 

A co terénní motorka?

Předpokládáme, že zájemci o jízdu na terénní motorce již mají zkušenosti s jízdou v terénu. Nejlepší je vydat se na motocyklový zájezd s místním řidičem motorky, který zná trasu dokonale.

 

Harley Davidson?

Na Bali si můžete půjčit Harley Davidson. Většinou se jedná o partu přátel, kteří si půjčí více strojů a vydají se kolem Bali, případně na další ostrovy. Harley Davidson na silnici budí obdiv, proto je i jízda na této motorce bezpečnější, ostatní vám většinou dají přednost. Pro větší skupinu je možné zajistit motorizovaný doprovod policie, která "razí cestu" a zároveň kolonu uzavírá.

Více otázek