Bukit a Uluwatu

Skalní útesy, surf a úchvatné západy slunce

turistika

scenérie

památky

náboženství

Legendární poloostov na jihu Bali - Bukit s ikonickými útesy Uluwatu by neměli chybět v itiniráři Vaší dovolené. Na poloostrově najdete krásné pláže s bílým pískem a turismem dosud nezasažená místa. Pozor při koupání v některých místech jsou opravdu velké vlny a proudy.

Bukit A Uluwati

Legendární Uluwatu

Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvátný) je na Bali jeden z nejposvátnějších chrámů a je strážcem celé jihozápadní strany ostrova. Postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem je jedním z nejnezapomenutelnějších míst na Bali.
Byl vybudován v 11. století a dnes je zasvěcen duchům oceánů a moří, a proto se sem každoročně během svátku Galungan sjíždějí celé rodiny, aby jim vyjádřily svou úctu. V celém areálu chrámů přebývají opičky, které jsou tu doma a podle toho se také chovají. V případě, že vám tito malí kamarádi něco vezmou, tak vám na pomoc přijdou místní. Ti se za spropitné pokusí opičku podplatit ovocem a získat vaše věci zpět.

NÁŠ TIP

Z jeho teras je možné pozorovat divoký příboj Indického oceánu. Každý večer sem přijíždějí lidé, aby tu pozorovali jeden z nejkrásnějších západů slunce na Bali. Zajděte si na romantickou procházku za západem slunce do chrámu Uluwatu a potom na balijské taneční představení „Kecak Dance” přímo v posvátném areálu.

Nejslavnější surfařská pláž na Bali

Uluwatu je mezi surfaři vyhlášenou pláží. Milovníky tohoto sportu řadí perfektní vlny Uluwatu mezi jedny z nejlepších na celém světě. Nad útesem jsou bary a kavárničky, odkud můžete profíky ve vodě sledovat, anebo projít skrz jeskyni a pozorovat je přímo z pláže. Kolem Uluwatu je spousta dalších pláží. Zeptejte se nás na nejlepší itenerář cesty a poradíme vám, kam zajít a co ještě v okolí vidět.

Nusa Dua - bílé pláže

Oblast Nusa Dua se nachází na poloostrově Bukit a nabízí jedny z nejluxusnějších rezortů na Bali. V původně prezidentském areálu najdete zde vše, od dobrých restaurací, krásných písečných pláží a spa center, až po nejmodernější golfové hřiště na ostrově. Vstup do rezortů je povolen i cizím osobám, jen u vstupní brány čekejte menší kontrolu.
V Nusa Dua najdete hned několik pláží – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger. Většina z nich je dobře udržovaná. Nusa Dua je také vhodná pro rodiny s dětmi kvůli pozvolnému a písčitému vstupu do oceánu na některých z pláží.

Jimbaran, rybí pochoutky

Jimbaran. V severní části zátoky blízko letiště se nachází rybářský trh Kedonganan, kde místní rybáři prodávají své úlovky. Ochutnat je můžete v jedné z mnoha restaurací na pláži, kde vám ryby ugrilují.

Ostatní místa na Bukit

Na poloostrově najdete další pláže, které určitě stojí za návštěvu. Vybrali jsme pouze několik možností

  • Balangan - pláž pro serfování i koupání
  • Jimbaran pláž - vhodné pro koupání
  • Dreamland - zastavěná pláž
  • Padang Padang - plážička vhodná ke koupání
  • Pandawa - pláž ke koupání i surfingu

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
 

často kladené otázky

 

Je koupání na Uluwatu bezpečné?

Pokud jsou na Uluwatu malé vlny a odliv, koupání je bezpečné. Za přílivu se na skrytou písečnou pláž nedostanete.

 

Můžu na Uluwatu bydlet?

Přimo u Uluwatu najdete hostely a hotely v různé cenové kategorii. Nejsou však na pláži, ale na útesu.

 

Kterou pláž doporučujete na koupání?

Padang Padang je vhodná ke koupání. Dále doporučujeme pláže Nusa Dua u hotelů. Jestliže hledáte opuštěnou panenskou pláž, vydejte se na Nyang-Nyang. Budete muset sestoupat podél útesu přibližně 30 min. Zato budete na pláži pravděpodobně sami.

 

Můžu se na Uluwatu učit surfovat?

Uluwatu je pro velmi pokročilé surfaře a tím pádem zcela nevhodné na učení. Nejbližší pláž vhodná na učení je Little Padang naproti mostu. Pokud se surfingem začínáte, doporučujeme začít s instruktorem.

Více otázek