Bukit a Uluwatu

Skalní útesy, surf a úchvatné západy slunce

Legendární poloostrov na jihu Bali - Bukit s ikonickými útesy Uluwatu by neměly chybět v itineráři Vaší dovolené. Na poloostrově najdete krásné pláže s bílým pískem a turismem dosud nezasažená místa.

 • Poloostrov Bukit je proslulý krásnými vysokými vlnami a téměř dokonalými podmínkami pro milovníky surfingu.
 • Na turisty zde čeká spousta malých pláží (některé jsou dodnes liduprázdné a nezastavěné), nádherné výhledy z útesů a nezapomenutelné západy slunce.
 • Pozor- při koupání v některých místech jsou opravdu velké vlny a proudy.
Bukit a Uluwatu

Poloostrov Bukit

Poloostrov Bukit se díky svému vápencovém podloží značně podobá neúrodnému ostrovu Nusa Penida. Je pro něj typické suché podnebí, rozpraskaná půda a sem tam nějaké ty bouganvilie. Daří se zde maniokům a čiroku, ze kterých se vyrábí mouka. Pěstování čehokoliv jiného v této části Bali moc nepřipadá v úvahu, a proto poloostrovu nesmírně prospěl zájem turistů a surfařů z celého světa.

Bukit a Uluwatu

Chrám Uluwatu

Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvátný) je na Bali jeden z nejposvátnějších chrámů a je strážcem celé jihozápadní strany ostrova. Postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem je jedním z nejnezapomenutelnějších míst na Bali.

 

 • Byl vybudován v 11. století a dnes je zasvěcen duchům oceánů a moří, a proto se sem každoročně během svátku Galungan sjíždějí celé rodiny, aby jim vyjádřily svou úctu.
 • V celém areálu chrámů přebývají opičky, které jsou tu doma a podle toho se také chovají. V případě, že vám tito malí kamarádi něco vezmou, tak vám na pomoc přijdou místní. Ti se za spropitné pokusí opičku podplatit ovocem a získat vaše věci zpět.

NÁŠ TIP

Z teras chrámu Uluwatu je možné pozorovat divoký příboj Indického oceánu. Každý večer sem přijíždějí lidé, aby tu pozorovali jeden z nejkrásnějších západů slunce na Bali. Zajděte si na romantickou procházku za západem slunce do chrámu Uluwatu a potom na balijské taneční představení „Kecak Dance” přímo v posvátném areálu.

Bukit a Uluwatu

Bílé pláže Bukit

Na poloostrově Bukit je mnoho písčitých pláží, ale většinou se dají hůře najít. Na některou možná najdete cestu sami, ale na Bukitu jsou pláže často ukryté mezi útesy a parkování je možné jen nahoře. Dostat se dolů na pláž někdy znamená sejít i přes 300 schodů!

Pokud si nevíte rady, na kterou pláž se vydat, tak se nás neváhejte zeptat. Pokud Vám výběr zmíněných pláží přijde malý, tak Vám rádi poradíme a poskytneme informace o dalších.

 

 • Balangan - pláž pro surfování i koupání, v případě odlivu můžete navštívit bar s bazénem, který se nachází přímo na pláži. Oblíbená pláž mezi českými surfaři, útes.
 • Jimbaran - vhodné pro koupání, rybí market.
 • Dreamland - zastavěná pláž.
 • Padang Padang - plážička vhodná ke koupání, často přeplněná turisty- pláž je velmi populární díky filmu Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts v hlavní roli.
 • Pandawa - pláž ke koupání i surfing.
 • Uluwatu- vhodné pro surfaře.
 • Bingin- oblíbená surfařská pláž.
 • Karma Kandara.
 • Green Bowl- surfařská pláž skrýtá mezi útesy.

NÁŠ TIP

Zkušeným surfařům doporučujeme pořídit si knihu s lokalitou většiny vln - Surfing Indonesia nebo využít mnoha webových stránek, informujících o vlnách a jejich kvalitě. Např. Wannasurf, Magicseeweed, Indosurflife.

Bukit a Uluwatu

Bukit surf

Hlavním lákadlem Bukitu jsou surfařské pláže. Skalnaté pobřeží omývají vysoké vlny, patřící k nejlepším na Bali.

 

 • Méně zkušení surfaři mohou zamířit na relativně dobře chráněnou pláž Balangan.
 • Zkušenějším surfařům se bude líbit spíše na otevřené pláži Uluwatu, kde si užijí adrenalinové surfování.
 • Prkno a další vybavení si můžete půjčit přímo na pláži.
 • Nejvhodnější dobou k návštěvě poloostrova je duben až říjen.
 • Při surfování i koupání se však vždy mějte na pozoru před silnými proudy a skrytými útesy.
 • Padang Padang patří mezi klidnější pláže- vlny se rozbíjí o pobřežní útes.
Bukit a Uluwatu

Nejslavnější surfařská pláž na Bali

Uluwatu je mezi surfaři vyhlášenou pláží. Milovníky tohoto sportu řadí perfektní vlny Uluwatu mezi jedny z nejlepších na celém světě. Nad útesem jsou bary a kavárničky, odkud můžete profíky ve vodě sledovat, nebo projít skrz jeskyni a pozorovat je přímo z pláže. Kolem Uluwatu je spousta dalších pláží. Zeptejte se nás na nejlepší itinerář cesty a poradíme vám, kam zajít a co ještě v okolí vidět.

 

 • Surfaři se zde mohou těšit na vyhlášené levotočivé vlny.

Surfing pro začátečníky - jak na to

Hledáte-li – zkušené, česky hovořící instruktory surfingu, obraťte se na naši pobočku CK Go2 v Praze.

 

 • Surfařská lekce – by měla být začátek pro všechny, kteří chtějí zkusit příbojové surfování. Ušetříte si spoustu energie, času a v konečném důsledku i peněz.
 • Zkoušejte surfovat na pěnovém surfboardu, jakmile budete dostatečně zkušení, vyzkoušejte prkno typu Minimal.
 • Zkoušejte nejprve surfovat – na malých vlnách na písečných plážích, kde je hluboká voda. Předejdete tak zranění.

Surf Bali

Nejlepší sezóna pro surfing

 

 • Od dubna do října zde vane jihovýchodní vítr zvedající vlny u jihozápadního pobřeží Bali a ostrova Nusa Lembongan.
 • Toto období je pro surfování na Bali nejvhodnější.
 • Jedná se zároveň o hlavní turistickou sezónu.
 • Panuje zde období sucha s minimálním počtem srážek.
 • Mimo hlavní sezónu míří surfaři do východní části Bali (Sanur a Nusa Dua).

Mohlo by vás také zajímat- Počasí na Bali.

Surfování a cestovní pojištění

Před cestou do Indonésie byste si měli zařídit patřičné cestovní pojištění pokrývající léčebné výlohy pro případ nemoci či úrazu. Většina základních pojištění nezahrnuje nebezpečné či rizikové sporty, za které je potřeba si připlatit. Do této kategorie může spadat například potápění, raftováním jízda kajakem, ale také surfing, kitesurfing či windsurfing.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Bukit a Uluwatu

Nusa Dua Bali

Oblast Nusa Dua se nachází na poloostrově Bukit a nabízí jedny z nejluxusnějších rezortů na Bali. V původně prezidentském areálu najdete zde vše, od dobrých restaurací, krásných písečných pláží a spa center, až po nejmodernější golfové hřiště na ostrově. Vstup do resortů je povolen i cizím osobám, jen u vstupní brány čekejte menší kontrolu.

 

 • V Nusa Dua najdete hned několik pláží – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger. Většina z nich je dobře udržovaná.
 • Nusa Dua je také vhodná pro rodiny s dětmi kvůli pozvolnému a písčitému vstupu do oceánu na některých z pláží.

NÁŠ TIP

Doporučujeme ochutnat místní kuchyni při západu slunce přímo na pláži, která Vám v kombinaci s vynikajícím jídlem zaručí nádherný večer. Ochutnejte různé rybí speciality na grilu a užijte si romantický večer.

Bukit a Uluwatu

Jimbaran rybí trh

Jimbaran zaujme pěknou, poklidnou pláží a potěší výběrem hotelů a resortů (klidnější varianta letoviska Nusa Dua). V severní části zátoky blízko letiště se nachází rybářský trh Kedonganan, kde místní rybáři prodávají své úlovky. Ochutnat je můžete v jedné z mnoha restaurací na pláži, kde vám ryby ugrilují.

 

 • Jimbaran se nachází kousek od letiště.
 • Hlavním zdrojem obživy místních obyvatel je rybolov.
 • Vydejte se na plavbu podél poloostrova Bukit. Doporučujeme vyrazit kolem 4h odpoledne, abyste si tak mohli užít západ slunce u Uluwatu přímo z lodi.

NÁŠ TIP

Jedna z nejkrásnějších pláží na Bali se nachází poblíž posvátného chrámu Pura Luhur Uluwatu na poloostrově Bukit. Abyste se dostali na pláž Suluban, musíte sejít několik schodů a projít skrz jeskyni. Ta je za úplného přílivu zcela nepřístupná. V tom případě můžete zůstat nahoře v některém z barů a restaurací a vychutnávat si krásný výhled shora na Indický oceán a na jeden z nejkrásnějších korálových útesů na Bali.

Projdete magickou jeskyní a dostanete se na skrytou písčitou pláž, kde můžete pozorovat surfaře v akci. Po lekci opalování nebo procházení si můžete dát koktejl v jednom z barů na Uluwatu.

Bukit a Uluwatu

GWK Park Bali

Na Bukitu vznikl velkolepý kulturní park Garuda Wisnu Kencana jež leží u hlavní silnice z Jimbaranu na Uluwatu. Jedná se o rozlehlý, neustále se rozrůstající areál ve skalnatém svahu, jehož návštěvu byste měli při pobytu na jihu ostrova určitě zvážit.

 

 • Největší atrakcí je obrovská měděná socha boha Višnua sedícího na posvátném orlu Garudovi (4. největší socha na světě), jejíž dokončení trvalo 28 let.
 • Můžete navštívit i zdejší divadlo a vychutnat si tradiční balijské tance (každý den od rána do večera).
 

často kladené otázky

 

Je koupání na Uluwatu bezpečné?

Pokud jsou na Uluwatu malé vlny a odliv, koupání je bezpečné. Za přílivu se na skrytou písečnou pláž nedostanete.

 

Můžu na Uluwatu bydlet?

Přimo u Uluwatu najdete hostely a hotely v různé cenové kategorii. Nejsou však na pláži, ale na útesu.

 

Kterou pláž doporučujete na koupání?

Padang Padang je vhodná ke koupání. Dále doporučujeme pláže Nusa Dua u hotelů. Jestliže hledáte opuštěnou panenskou pláž, vydejte se na Nyang-Nyang. Budete muset sestoupat podél útesu přibližně 30 min. Zato budete na pláži pravděpodobně sami.

 

Můžu se na Uluwatu učit surfovat?

Uluwatu je pro velmi pokročilé surfaře a tím pádem zcela nevhodné na učení. Nejbližší pláž vhodná na učení je Little Padang naproti mostu. Pokud se surfingem začínáte, doporučujeme začít s instruktorem.

Více otázek