Meditace

Zkuste meditovat na Bali

Západní boom jógy, relaxací, meditace a zdravého životního stylu si našel na Bali unikátní domov. Naleznete zde řadu meditačních a jógových center. Nejvýrazněji je na Bali zastoupena právě jóga. „Jóga“ znamená jednotu, jednotu těla a mysli, které je dosahováno nejen cvičením jógových pozic, ale i meditacemi. Co Bali k józe přidává jsou překrásná místa, kde ji můžete praktikovat. Ranní cvičení na břehu moře anebo uprostřed rýžových políček. Klidné a překrásné prostředí je velkou podporou v praxi a cvičení umocňuje.

  • Ubud - meditace v srdci ostrova
  • Sever Bali - klidná meditační centra
Meditace Bali
Meditace Na Bali

Meditační programy na Bali

Výhodou meditačních či jógových programů je to, že po hodině cvičení se nevracíte ke každodenním povinnostem nebo neuháníte do práce, ale čeká vás uvolněný program, výlet na krásné místo, anebo jiná praxe spojená s vaším programem. To vše umožňuje, aby jste jednak do praktik a cvičení pronikly hlouběji, ale co je důležitější, aby ony pronikly hlouběji do vás! Několik dní pravidelného cvičení, spojeného s meditacemi a rozjímáním se do vás může velmi hluboce zapsat, a může ve vás zanechat silný zážitek klidu, ke kterému se budete schopní vracet i v ruchu svého evropského domova. A o to právě jde!

NÁŠ TIP

Ticho léčí. Dokážete si představit, že byste 3 dny nemluvili? A co 6 dní? A hlavně, že by stejně dlouho nikdo nemluvil na vás! Na Bali si to můžete dopřát. Ticho opravdu léčí. Běžně jsme zaplaveni daleko větším množstvím podnětů, než na kolik je naše mysl stavěná. Několik dní v prostředí se sníženým množstvím rušivých podnětů naopak spojených s cvičením, meditací a procházkami v krásné přírodě je učiněným balzámem na nervy. Na Bali se nachází několik „silent retreat“ centrer, neboli center pro tiché ústraní, které vám umožní se takto oblažit a hluboce zrelaxovat.

Meditace Na Bali

Jíst, meditovat, milovat

Tento holivůdský šlágr nepochybně přispěl k většímu přílivu hledačů a hledaček životního štěstí na Bali. A je fakt, že důležitou součástí jógových a meditačních programů na Bali je skvělé jídlo. V meditačních centrech se často zakládá na lehké a zdravé stravě připravené z místních surovin v bio kvalitě. Toto je skvělý krok, jelikož to, co sníte může výrazně ovlivnit váš psychický stav – a takto i jednoduše podpořit praxi. Tento zdánlivě pouze marketingový tah má tedy i svoji hlubší logiku, a může k praktikování jógy nebo meditací na Bali velmi přispět.
Balijská strava je navíc plná čerstvého ovoce a zeleniny, případně ryb a mořských plodů zcela přirozeně. Proto je zde příprava chutných a zároveň zdravých jídel velmi jednoduchá.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Meditace Na Bali

Meditace pro každého?

Těžko říci, zda je Meditace pro každého a zda může každý meditovat na Bali. Tím, co Bali vévodí je jóga a jí příslušné praktiky. Proto by si zde zarytý meditující budhista asi na své nepřišel. Jóga je ale jednota, a na Bali se jedná o jednotu cvičení, meditace, překrásného prostředí a – jak bylo řečeno – zdravého jídla. Výsledkem může být opravdu silný zážitek praxe, a to ať už jste začátečník anebo pokročilý. Bali holt nabízí prostředí, které vás v praxi podpoří, ať už jste svojí úrovní kdekoliv.

 

často kladené otázky

Více otázek