10x kde šnorchlovat a potápět se

Potápění a šnorchlování

1/

Nusa Lembongan - u ostrova se nachází místo, kde je možné šnorchlovat nebo plavat s mantami. Pro zkušené potápěče možnost ponorů s exotickými měsíčníky.

2/

Nusa Penida - ostrov sousedí s Nusa Lembongan. Krásné a bohaté korálové zahrady, velké útesové ryby. Vhodnější pro potápěče.

3/

USS Liberty, Tulamben je slavný vrak lodi potopený v hloubce od 5 do 15 metrů na severu Bali. Vhodné pro potápěče i šnorchlování.

4/

Japonský vrak lodi, As. Na severním pobřeží se také nachází vrak lodi ve velmi malé hloubce obklopený korálovými zahradami. Vhodné i pro šnorchlování. Před vrakem příjemná kavárna.

5/

Amed lokalita vhodná jako základna k potápění a šnorchlování. Skvělé na tréninky "freediving". Přijemné městečko na severu.

6/

Jelení ostrov, Pemuteran nejhezčí korálové útesy v přírodní rezervaci kolem Jeleního ostrova, vhodné pro šnorchlování i potápění. Výlet na lodi.

7/

White beach, Padangbai šnorchlování z pláže u přístavu Padangbai. Hezká pláž s několika korálovými útesy. Dostupné i jako jednodenní výlet z jižních letovisek.

8/

Ostrůvky Gili pohodové písečné ostrůvky obklopené korálovými útesy. Vhodné pro potápění i šnorchlování, výskyt želv.

9/

Ostrovy Komodo a Rinča skvělá lokace pro potápění i šnorchlování. Možnost navštívit i NP Komodo Rinča a pozorovat komodské draky.

10/

Raja Ampat, Manado ultimátní destinace pro potápěče. Jedny z nejlepších lokalit na potápění na celém světě.