10x nej míst pro ženy

Bali pro ženy

1/

Salony krásy jsou na Bali všude ve všech populárních turistických oblastech. Zeptejte se přímo na recepci v hotelu, určitě Vám doporučí vhodný podnik. Jestliže hledáte něco speciálního, musíte do Ubudu, centrum masáží a opečovávání na Bali.

2/

Kadeřnictví jsou buď pro muže (barber shops) nebo pro ženy. Zde doporučujeme buďte opatrnější. Místní znají občas jen několik stříhů a ty se Vám snaží nasadit na Vaši hlavu. Dobrým znamením je to, že je v salonu několik "západních" kadeřnic.

3/

Místa na opalování populární jsou pláže v Kutě, Legianu a Semyniak. Jestliže hledáte trochu soukromí, zkuste pláže na poloostrově Bukit s krásným bílým pískem. Opalování nahoře bez nebo nuda pláže nejsou na Bali obvyklé. Přesto můžete vidět některé odvážlivé turistky opalovat se nahoře bez.

4/

Masáže všeho druhu najdete opět všude. Pro odvážnější doporučujeme tradiční ranhojiče Tukan Pijit - většínou Javánci provádějící tradiční masáže. Hotely mají většinouvlastní masážní salony. Kvalitní služby najdete v Ubud a v turistických centrech na jihu.

5/

Yoga a meditace  pro změnu Ubud a blízké okolí. Najdete zde i kurzy pro budoucí učitele a lektory. Chcete-li zůstat na pláži a praktikovat Jogu, doporučujeme oblast Canggu. Joga studia jsou ve všech turistických oblastech na Bali.

6/

Nákupování je Bali ostrov zaslíbený. Zkuste luxusní butiky v Semyniak, Legian. Pro outletové zboží vyražte na Sunset Road. Originální a autentické kousky najdete v Ubudu, případně v několika obchodech v Canggu.

7/

Kurzy vaření jsou populární v hotelech na jihu Bali nebo v Ubudu. Zkuste některý z kurzů přípravy ryb v Jimbaranu. V Ubudu Vám ukážou jak používat exotické směsy koření..

8/

Kam za zábavou je na Bali vcelku jednoduché. Digitální nomádky uvítají bistra, kavárny a bary Canggu. Spiritualně laděné něžné polovičky se můžou vydat do Ulic Ubudu. Pořádnou party zažijete v ulicích Kuty (klub Skygarden) nebo luxusnějšího Semyniak - klub Potato Head, Kudeta a další místa.

9/

Tradiční oblečení můžete vyzkoušet a zakoupit si v centru ostrova v městečku Ubud a jeho okolí. Zkuste také Gyanar nebo místa Tabanan a Mas.

10/

Místa, kde pozorovat surfaře v klidu při kávě nebo koktejlu najdete i na Bali. Doporučujeme pláž a restaurace na útesech Uluwatu. Chcete sledovat surfaře večer? Vyražte do baru Finn na pláži Berawa (Canggu), surfuje se zde za umělého osvětlení. Další možností je klub Keramas s world class vlnou hned u břehu.