Jelení ostrov, Pemuteran

Jelení ostrov - ráj potápěčů a odpočinku

turistika

scenérie

Jelení ostrov zcela jistě patří na Bali mezi nejlepší místa na potápění a šnorchlování. Samotný ostrov je chráněná přírodní rezervace, kam se dostanete na lodi. Nejlepší je ubytovat se v městečku Pemuteran a k ostrovu vyrážet na denní výlety. Ponory jsou jednoduché, proudy pouze podél ostrova.

Samotné městečko Pemuteran je oázou klidu a relaxace daleko od schonu na jihu.

Jelení ostrov  Pemuteran
Jelení ostrov  Pemuteran

Jelení ostrov, palau Menjagan

Na ostrov nacházející se několik kilometrů od severozápadního pobřeží se dostanete pouze lodí ze dvou různých přístavů. Oblast je chráněná přírodní rezervace. Svůj název získal kvůli výskytu jelenů, kteří na ostrově žijí a občas je můžete spatřit z lodi.

NÁŠ TIP

Pobyt je skvělý i v období dešťů, kdy je zde velmi málo turistů. Když Vám vyjde počasí, užijete si skvělé ponory, klidné moře s spoustu slunce. K ubytování doporučujeme pouze Pemuteran nebo přilehlý národní park s luxusním hotelem the Menjagan. Pro naše klienty nabízíme zvýhodněné cenové pobyty na 3 dny.

Jelení ostrov  Pemuteran

Ubytování

V oblasti Pemuteranu je spousta hotelů a resortů rozdílné úrovně. Vyberete si jak z levných hotýlků u hlavní cesty nebo kvalitních 4 a 5 hvězdičkových resortů přímo na pláži. Ceny jsou obdobné, jako na jihu Bali.

Jelení ostrov  Pemuteran

Potápění a šnorchlování

U Jeleního ostrova se nachází neporušené korálové zahrady a útesy vhodné jak pro potápění tak pro šnorchlování.

  • šnorchlování je nejlepší na východní a jihovýchodní straně ostrova nad korálovými zahradami a na začátku strmého korálového útesu. Vhodné i pro začátečníky, dobrá viditelnost a malá hloubka.
  • potápění je možné v různých částech ostrova. V některých místech stěny padají až do hloubky 60 metrů. Místo patří mezi nejlepší potápěčské lokality na Bali.

Ve vodách kolem Jeleního ostrova můžete vidět želvy, neporušené korály, mureny, velké množství ryb a dalších mořských živočichů.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Jelení ostrov - místo, které byste měli navštívit.

Oblast Pemuteran, Jeleního ostrova a přilehlého národního parku patří k tomu nejhezčímu, co Bali nabízí.I přesto možná uslyšíte spoustu důvodů, proč místo nenavštívit. Doporučujeme tato "doporučení" nebrat v potaz. Většinou vycházejí z neznalosti.

  • cena potápění je stejná jako všude jinde na ostrovech
  • cena výletu na lodi se pohybuje od 700 CZK na osobu a obsahuje i vstup do národního parku. Výlet trvá minimálně půl dne.
  • ubytování v Pemuteranu je cenově dostupné a pláže v okolí jsou písčité ne sopečného původu jako pláže na severovýchodě.

NÁŠ TIP

luxusní hotel the Menjagan se nachází v soukromém přírodním parku nedaleko ostrova. Resort nabízí luxusní pokoje, vilky, privátní pláž a projížďky na koni. Go2 nabízí zvýhodněné dvou a třídenní pobyty.

 

často kladené otázky

Více otázek