Vízum Bali

Vízum Bali a Indonésie

Vízum do Indonésie - existují tři základní typy víz vhodných pro turisty, jež se liší podle délky plánované návštěvy země. Od 10. 3. 2016 jsou pro občany České a Slovenské republiky zrušena vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30 dnů, tato víza nelze prodloužit. Kromě 30 denních víz- FREE VISA jsou zde i další dvě možnosti, a to VISA ON ARRIVAL (VOA), nebo také VISIT VISA (VV) nezbytná při pobytu nad 30 dnů s maximální délkou pobytu do 60 dnů, která lze dále prodloužit. VV je zapotřebí vyřídit předem na Indonéském velvyslanectví v Praze.

 • Vízum na Bali a do Indonésie je zdarma při pobytu do 30 dnů (FREE VISA).
 • Dlouhodobé vízum lze vyřídit za poplatek na Indonéské ambasádě v Praze.
 • Je zapotřebí pas platný min. 6 měsíců ode dne plánovaného vstupu na území Indonéské republiky, nejméně 3 volné stránky v pase, zpáteční letenka.
víza indonésie

Vízum Bali, Indonésie na letišti

Občané ČR a SR nepotřebují víza pro vstup do Indonésie do 30 dnů pobytu zejména za účelem turistiky, rodinné návštěvy, socio-kulturním, transitu do další země apod.

 

 • Tato víza nelze nadále prodlužovat.
 • Při překročení povolené délky pobytu vzniká povinnost uhradit poměrně vysoké pokuty.
 • Vždy budete potřebovat pas platný po dobu min. 6 měsíců od vstupu do země.
 • Turisté musí vstoupit do Indonésie přes některé z místních letišť či přístavů (celkem 29 letišť a 88 přístavů). Přesný seznam je k nahlédnutí ZDE.

NÁŠ TIP

Využijte získání víz na Bali zdarma na letišti nebo si o víza zažádejte dopředu na indonéské ambasádě. Nenechávejte prodloužení víz na Bali na poslední chvíli. Pokuty za každý den pobytu nad platnost vašich víz je od roku 2019 trojnásobně vyšší, a to 1.000.000 rupií za každý den, kdy překročíte povolený pobyt.

Víza v Indonésii na pobyty delší než půl roku

Po čtvrtém prodloužení Visit Víz (60 dní + 4 x 30 dní tj. 180 dní dohromady) je potřeba opustit území Indonésie. Pokud však plánujete zůstat zde delší dobu, není jiná cesta než podstoupit tzv. VISA RUN, což znamená vycestovat z Indonésie do nejbližší země, kde se nachází indonéská ambasáda, která Vám vydá nová 60 denní Visit Visa, jež budete moci opět 4x prodloužit o 30 dnů.

 

 • Doporučujeme investovat pár korun navíc a situaci řešit opět přes agenturu.
 • Agent Vám vystaví zvací dopis a všechny další potřebné formuláře.
 • Potřebovat budete 2 pasové fotografie a pas platný minimálně 6 měsíců od vstupu do země, s minimálně 3 prázdnými stránkami.
 • Turisté musí vstoupit do Indonésie přes některé z místních letišť či přístavů (celkem 29 letišť a 88 přístavů). Přesný seznam je k nahlédnutí ZDE.

Váš agent Vám dá obálku s dokumenty, které následně předáte spolupracujícímu agentovi v zahraničí. Na Visa Run se většinou létá do Singapuru či Kuala Lumpur. Vše se přitom dá zvládnout během jediného dne. Upozorňujeme, že žádné z výše zmíněných víz neopravňuje k vykonávání práce na území Indonésie.

Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze- základní informace

Podat žádost můžete každé pondělí, středu a čtvrtek od 9:00 – 12:00. Vyzvednout pas s hotovými vízy si potom lze vyzvednout každé pondělí, středu a čtvrtek od 13:00 – 15:00.

Adresa: Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze, Nad Buďánkami II 1944/7,150 00 Praha 5-Smíchov informace@indonesia.cz, www.kemlu.go.id/prague, Tel: +420 257 214 388 Fax: +420 257 212 105

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Vizum Bali Indonesie

VOA- Víza na Bali při příjezdu

Cestující z České i Slovenské republiky si taktéž od roku 2015 mohou zažádat o takzvaná Visa On Arrival, která lze získat přímo na některých letištích či v námořních přístavech v Indonésii, a to bez ohledu na účel vaší návštěvy (business, turistika, společensko-kulturní).

 

 • Poplatek za VOA činí 35 USD.
 • Platnost žadatelova pasu musí být nejméně 6 měsíců ode dne vstupu na území Indonésie.
 • Musíte mít zajištěnou zpáteční letenku či jízdenku v daném termínu.
 • Maximální povolená délka pobytu je 30 dnů s možností prodloužení.

VOA můžete na rozdíl od FREE VÍZ jednorázově prodloužit za poplatek, a to o dalších 30 dnů. Na tato víza můžete tedy pobývat na území Indonésie celkem 60 dní.

Dlouhodobý pobyt pro studenty z České i Slovenské republiky

Pokud jste si Indonésii zamilovali, rádi byste zde zůstali delší dobu a zároveň získali zcela nové zkušenosti a jste ve věku od 17 do 35 let, doporučujeme podívat se blíže na PROGRAM DARMASISWA. Tento program umožňuje zahraničním studentům ze zemí, jež mají s Indonésií diplomatické vztahy (Česká i Slovenská republika), studovat indonéský jazyk, kulturu a umění. Budete tak mít možnost získat víza opravňující k pobytu až na 2 roky (s možností prodloužení) a dokonce měsíční stipendium ve výši 2.550.000 – 2.950.000 IDR (podle místa pobytu).

NÁŠ TIP

Pro nová víza doporučujeme využít možnost návštěvy ambasády v Kuala Lumpur, a to zejména pokud vše plánujete vyřídit za jeden den. Agenti v Kuala Lumpur jsou mnohem ochotnější na Vás počkat, i pokud má Váš let zpoždění, zatímco v Singapuru byste nemuseli mít takové štěstí a mohla by Vám propadnout zpáteční letenka. Cenově i časově Vás vyjdou obě dvě varianty přibližně stejně.

Proces prodloužení víz

Veškeré prodlužování víz je samozřejmě za poplatek (ať už Visa On Arrival či Visit Visa). Buď vás čeká úřednické martyrium, když se rozhodnete ušetřit pár korun a vyřídit si prodloužení sami nebo si najděte vízového specialistu (Visa Agent) přímo na Bali za poplatek od 800 000 rupií za jedno prodloužení. Doporučujeme například agenturu Visa4Bali, která Vám se vším poradí.

NÁŠ TIP

Při prvním prodloužení víz Vás nemine návštěva imigračního úřadu (v Jimbaranu či Denpasaru) kvůli otiskům prstů, při dalším prodlužování (druhé, třetí a čtvrté) už jen stačí zaplatit poplatek agentovi a ten za Vás vše vyřídí a ušetří Vám tak spoustu času i papírování.

NÁŠ TIP

Vyřízení Visit Víz trvá přibližně 3 až 5 pracovních dnů (doporučujeme však řešit s větším předstihem a také si na internetu zkontrolovat pracovní dobu velvyslanectví a také indonéské i české státní svátky, kdy může být zavřeno).

Vizum Bali Indonesie

Vízum Indonésie – vyřízení na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze

Pokud si přejete vyřídit rovnou delší vstup nad 30 dnů, budou pro vás nejvhodnější VISIT VISA, jež lze vyřídit na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze. Tato víza umožňují maximální pobyt do 60 dnů, mohou však být 4x prodloužena na indonéském imigrační úřadě, a to vždy o 30 dnů. Celkem tak můžete zůstat v Indonésii až půl roku, aniž byste zemi museli opustit.

 

 • U těchto víz Vám tedy při pobytu do 60 dnů odpadá starost s prodlužováním VOA.
 • Pozor nově od roku 2019 musí žadatel uhradit poplatek za vyřízení VV bankovním převodem (nikoliv v hotovosti jako tomu bylo doposud), poplatek činí 50 USD.
 • Víza by poté měla být použita do 90 dnů ode dne jejich vydání.

Pokud z Indonésie odletíte v době platnosti, tak Vaše Visit Visa končí, neboť jsou pouze jednovstupové (tzv. single entry).

NÁŠ TIP

Poplatek 55 USD za vyřízení Visit Víz se vždy musí uhradit již při podání žádosti (ne při vyzvednutí hotových víz). Přičemž akceptována je pouze platba v hotovosti a v USD (přičemž se Vám také může stát, že starší dolarové bankovky Vám budou odmítnuty). Nachystejte si přesnou hotovost předem.

Dlouhodobá víza na Bali

Pro získání víza je zapotřebí předložit následující dokumenty:

 

 • Vyplněnou žádost (formulář ke stažení ZDE) s jednou barevnou fotografií o velikosti 3,5 x 4,5 cm, s bílým pozadím.
 • Pas platný po dobu minimálně 6 měsíců od plánovaného vstupu do země. Ujistěte se, že máte v pasu k dispozici alespoň 3 prázdné stránky.
 • Rezervaci nebo kopii zpáteční letenky (jízdenky) do Indonésie.
 • Prokázat dostatek finančních prostředků na celý pobyt v Indonésii (např. výpis z účtu), a to minimálně ve výši 2 500 USD, příp. odpovídající částku v CZK (pouze pro vízum na 60 dní).

Poměrně nově již není potřeba předložit itinerář cesty ani zvací dopis.

NÁŠ TIP

Chystáte se na Bali? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Bali a Indonésii ZDARMA! Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení zde.

 

často kladené otázky

 

Chceme na Bali zůstat déle než 1 měsíc, co máme dělat?

Zaplaťte při vstupu do Indonésie za víza jednorázový poplatek 35 USD a pobyt si můžete prodloužit o další měsíc.

 

Chceme se na Bali přestěhovat a žít tu delší dobu, jak s vízy?

Na Bali a v Indonésii jsou kanceláře, které Vám zajistí prodloužení víz na tak dlouhou dobu jak budete potřebovat za poplatek.

 

Můžu získat pracovní víza na Bali?

Ano, ale je to nesmírně náročné a nákladné. 99 procent cizinců na Bali volí pololegální cesty, jak zde pracovat, resp. podnikat. Jestliže plánujete podnikat v Indonésii ve větším měřítku, pracovní víza určitě budete potřebovat. POZOR, tzv. business viza vás neopravňují na Bali legálně pracovat. Jestliže Vám to někdo bude tvrdit, nemluví pravdu.

 

Co tedy doporučujete?

V případě, že chcete být na Bali dlouhodobě, prověřte si služby několika migračních agentů. Poté zvolte toho s nejvíce referencemi. V případě, že budete na Bali bez víza, připravte se, že budete za každý den bez víza platit pokutu 300 000 IDR za jeden den.

Více otázek