10x nej místa k nakupování

Nakupování na Bali

1/

Ubud skvělé místo pro kvalitní oblečení (především ulice Hanuman a Monkey forrest), originální řemeslné výrobky ze dřeva, malby a stříbrné šperky. Místní umělci a řemeslníci vyrábějí také zajímavé doplňky do domácnosti. Nezapomeňte i na blízké okolí Ubudu.

2/

Sunset road mekka hledačů outletových obchodů světových značek od Quicksilver, Billabong, Rusty, Hurley, Roxy a jím podobné. Zkuste oblast kolem Galeria Mall směrem k letišti. Za křižovatkou směrem do Semyniak se nachází také velký obchod Rip Curl.

3/

Semyniak oblast s luxusními butiky s nejnovější modou, šperky a modními doplňky. Spousta modních návrhářů z celé Indonésie a Austrálie zde má svoje obchůdky a zastoupení. Vyberete si zde originální oblečení i za odpovídající cenu.

4/

Kuta a Legian, živoucí čtvťě se zábavou, hlavně pro mladé. Spousta stánků na tržištích se vším co Vás napadne. Definitivně místo, kde můžete uplatnit svoje "smlouvací schopnosti". Mezitím najdete i kvalitní zboží a služby v kamenných obchodech za vyšší cenu.

5/

Řemeslné výrobky a šperky naleznete především v centru ostrova v oblasti kolem městečka Ubud. Šperkařstvím je proslavená vesnička "Celuk". Výrobky ze dřeva naleznete v oblasti směrem z Ubudu na Kintamani před městečkem Tegalalan nebo v městečku Mas.

6/

Surfboard  si nejlépe nakoupíte v některém z obchodů na Sunset Road, buď použitý nebo nový. Obchody se surfy jsou všude na jihu.  Někteří výrobci jsou na plážich Canggu, případně na Bukit. Můžete si vybrat místní značky nebo slavné světové značky všech výrobců. Ceny jsou velmi příznívé.

7/

Nákup nábytku a bytových doplňků doporučujeme opět v centru ostrova. V Ubudu a blízkém okolí najdete spoustu zajímavých míst. Nábytek ze starých lodí a dekorace do bytu se také dají koupit v části Kerobokan, nedaleko pláží na jihu.

8/

Tradiční suvenýry a suvenýry z Číny najdete VŠUDE. Populární jsou především obchody na Sunset Road. Jsou označené vývěsním štítem Oleh Oleh. Dalším místem jsou tržnice všude na Bali. Tradiční mohou být například sarongy nebo různé sošky. Nezapomeňte smlouvat

9/

Přírodní kosmetika a výrobky pro péči o pleť jsou na Bali velmi populární. Luxusnější zboží najdete v Semyniak, Legian případně Canggu. Zcela jistě se vyplatí navštívit Ubud a okolí, kde je několik manufaktur na přírodní kosmetické výrobky.

10/

Trhy na Bali pro turisty jsou především v Kutě a Legianu nebo Tanah Loh. Trhovci Vás budou sledovat i v některých turisticky populárních oblastech jako Kintamani a Besakih (vcelku nepříjemně dotěrní). Navštivte lokální market se zeleninou, rybami (Jimbaran).