Největší zážitky Bali

Jak si užít Bali

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Bali, ostrov bohů, nabízí víc než si dokážete představit. Krásné pláže, podmořský svět, ojedinělou kulturu, scénický střed ostrova s majestátní sopkou a přívětivé obyvatele.

Pláže na Bali

Celá JV Asie nabízí krásné písčité pláže, určitě si zde vyberete. O plážích se více dozvíte v části Pláže Bali. Doporučuje minimálně navštívit bělostné pláže: poloostrova Bukit a skryté pláže u jeskyně Uluwatu

  • Uluwatu a poloostrov Bukit
  • Nusa Dua
  • Dream beach na Nusa Lembongan
  • Pemuteran pláže

 

NÁŠ TIP

Na Uluwatu se vydejte v době odlivu, tuto informaci Vám řeknou na recepci hotelu, nebo se zeptejte místních surfařů. Projdete jeskyni, za kterou se skrývá krásná písčitá pláž.

Unikátní centrum ostrova Ubud

Kdo nebyl v Ubudu jako by nenavštívil Bali.
Centrum ostrova s  městečkem Ubud s malebným okolím patří k místům, kam se musíte vydat. Ubud je centrem kultury, jogy, meditací. Nakoupíte zde zajímavé řezbářské výrobky a místní krajina s rýžovými políčky je skvělá na relaxaci. Městečko je také prosnulé svými kvalitními restauracemi a kavárnami, masážemi a tradičními tanečními představeními.

Největší zážitky Bali

Zkuste rafting na řece Telaga

Plavte se na raftech s kormidelníkem na říčce Telaga pod majestátní sopkou Agung. Budete projíždět krásnou krajinou s vesničkami, vodopády a jinými zajímavostmi. Závěrem pro odvážnější Vás čeká sjezd splavu.

Největší zážitky Bali

Podmořský svět kolem Bali

Stejně jako ostatní ostrovy, Bali nabízí slušné podmínky pro šnorchlování a potápěni. Šnorchlisté by neměli vynechat krásné korálové zahrady u Jeleního ostrova, případně můžete plavat s Mantami u ostrova Nusa Lembongan. Jestliže se potápíte, můžete objevovat podmořský svět vraku lodi USS Liberty, případně obdivovat tajemné měsíčníky u ostrova Lembongan. Vhodná místa na šnorchlování a potápění:

  • Jelení ostrov
  • Nusa Lembongan, Manty
  • ostrovy Gili
  • korály v Amedu, vrak lodi v Tulambenu

 

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Největší zážitky Bali

Surfing

Baví Vás surfing nebo to chcete alspoň zkusit? Bali patří mezi nejlepší destinace na světě pro surfování. Najdete zde jak vlny pro začátečníky, tak vlny pro zkušené surfaře.
Pro nováčky doporučujeme lekci se zkušeným istruktorem. Třeba se Vám už při první lekci povede postavit. Zkuste pláže Kuty, Batu Bolong nebo 66.

Největší zážitky Bali

Originální kultura Bali

Na Bali žije většinová populace Hinduistů, kteří své bohy uctívají nonstop. Zúčastněte se jedné z barevných ceremonií, vydejte se do chrámu, projděte očistnými koupely v chrámu Tirta Emplu.
Chcete-li opravdu poznat více Balijskou kulturu, zúčastněte se oslav balijského nového roku Nyepi. Den před oslavou balijci pořádají pochod s obřími strašidly, které pak upalují na hranici. Pozor! během dne Nyepi- svátku ticha - nesmíte vycházet po dobu 24hodin z domu. Dokonce i letiště je zavřené.

Největší zážitky Bali

Skvělé jídlo

Na Bali se vystytuje spousty turistů. Místní jsou velmi přizpůsobiví a nabídka jídel je zde opravdu pestrá.
Můžete ochutnat místní speciality, kdy se většinou jedná o masitý pokrm s rýží, napr. Babi Gulik - místní vepřo knedlo zelo nebo vyražte do jedné z trendy kaváren na skvělé jídlo s čersvým kořením plné zajímavých chutí.
Nezapomeňte na čerstvé džusy. Místní džusy často přislazují. Jestliže nechcete cukr, stačí říci - Tampak Gula, no sugar.

 

často kladené otázky

 

Je možné během dovolené stihnout všechno?

Máte-li na Bali 10 až 14 dnů, neměl by to být problém. Doporučujeme v jednotlivých lokalitách přespat 2-3 noci, nedělat hvězdicové výlety.

 

Co je podle Vás nejlepší?

Určitě stojí za to vydat se na raftech po řece Telaga. Nejde jen o zážitek z raftingu. Uvidíte malebnou krajinu, kterou řeka protéká. Šnorchlování na Jelením ostrově u Pemuteranu je také velký zážitek.

 

Kolik to všechno stojí?

Jestliže budete aktivity dělat formou jednodenních výletů počítejte s relativně vyššími náklady. Musíte platit dopravu na místo aktivity a zpět do hotelu. Daleko lepší přenocovat přímo dané v lokalitě. Ušetříte nejen čas, ale i peníze za dopravu. Cenu můžete různě usmlouvat až na polovinu původní sumy. Například rafting všude nabízejí za zhruba 60 USD/osobu, speciální ceny se pohybují i za 20 USD/osobu.

Více otázek