Candidasa

Krásná vesnice bez pláže

památky

náboženství

město

Vesnici Candidasa ležící v zálivu Amuk s majestátní sopkou Agug v zádech. Candidasa se nachází na východním pobřeží, které je považováno za nejvíc autentickou část Bali. Na pobřeží nalezenete chrám z 11.století se sochou bohyně plodnosti Hariti. Tento chrám je cílem mnoha bezdětných rodin na bali, kteří sem míří prosit bohyni o pomoc.

Candidasa
Candidasa

Candidasa - překotný rozvoj

V minulosti byla Candidasa tradiční a klidná rybářská vesnička. Nekotrolovaný rozvoj turismu v 70.tých letech ale toto místo značně poznamenal a to především jeho pobřeží. Hlad po výstavbě nových apartmánů a bungalovů vyžadoval množství materiálů a stavitelé nenapadlo nic lepšího, než těžit materiál přímo z moře v podobě vápencových korálů. Takto zasažený útes obnažil pláž a tu časem zcela odneslo moře. Bohužel tím Candidasa přišla i o úchvatný korálový útes s bohatýnm podmořským životem.

NÁŠ TIP

Jednou z mála pláží, která v Candidase zůstala najdete na jeho západním konci. Přezdívá se jí White beach. Tato klidná místa vyhledávají nejvíce turisti ve starším věku, protože oblast je stranou hlučných letovisk, kam míří cesty většiny západnách turistů za zábavou.

Candidasa

Potápění

Přestože pobřeží bylo v minulosti nenávratně zničeno, z Candidasy se můžete vydat na otevřené moře na potápěčské výpravy. Tuto lokalitu vyhledávají spíše zkušenější potápěči než začátečníci, protože tu vládnou silné proudy.
Viditelnost moře trochu dále od pobřeží je až 30metrů a můžete zde zahlédnot žraloky nebo dokonce měsíčníky. Lokality blízko candidasy:Gili Mimpang Gili Tepekong

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Candidasa

vodní palác Taman Ujung

Jižně od Candidasy se nachází rozlehlý palácový koplex zasazený do krajiny rýžových políček. Palác v sobě mísí balijský s evropským stavebním stylem a po rozsáhlé rekonstrukci je dodnes využíván ke státním příležitostem. Pro návštěvníky je lákavý z jiného důvodu a to pro své vodní zahrady, kterými je celý chrám tak charakteristický.
Do koplexu můžete vstoupit po jediném mostu, který vás dovede k fontáně s 9 ti prameny tryskajícími do světových stran a symbolizujícími hinduistické bohy. Koplex v podhůří sopky agung nabízí úchvatnou podívanou, kdy se v rozlehlých vodních plochách odráží chrámové budovy a kvetoucí zahrady. Určitě stojí za to zde zastavit na své cestě a vychutnat si výhledy.

 

často kladené otázky

Více otázek