Počasí Indonésie

Tropické počasí v Indonésii

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Velká část Indonésie se nachází na rovníku. Panuje zde tropické podnebí.Období dešťů je různé v závislosti na monzunech. Obecně je vhodnější do Indonésie vyrazit v období od jara do podzimu.

Počasí Indonésie

Nejvýhodnější doba na cestu po celé Indonésii

Indonésie se nachází nad a pod rovníkem. Nejvýhodnější doba pro cestu po celé Indonésii je pravděpodobně období jara, případně letních měsíců. Obecně v celé Indonésii panuje spíše sušší počasí, které nastává po období dešťů.

NÁŠ TIP

K procestování celé Indonésie budete potřebovat minimálně celý měsíc. I přesto si budete muset vybrat jen to nejzajímavější. Cestování v odlehlých koutech Indonésie je poměrně časově náročné.

Východní část Indonésie

Východní část Indonésie, Nusa Tenggara, zahrnující například ostrovy Lombok, Komodo, Sumba a Sumbawa jsou známy jako sušší části Indonésie v období od jara do listopadu. Naopak v období deštných měsíců je cestování v těchto oblastech náročnější z důvodu prudkých dešťů.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

Západní část Indonésie

Na Jávu a Sumatru je nejlepší vydat se v období od března do konce listopadu. V hlavním městě jsou v období dešťů velmi časté záplavy.

Počasí Indonésie

Cesty v období zimních měsíců

Od prosince do února buďte s výběrem ostrova opatrní. Na druhou stranu je v Indonésii méně turistu a prší převážně v noci.

NÁŠ TIP

Hledáte-li opravdové dobrodružsví, vydejte se na ostrov Sumba, čeká Vás panenská příroda, exotická domorodá kultura a krásné pláže. Vašemu zájmu by neměl také ujít ostrov Lombok připadně ostrov Komodo proslavený největšími plazy na světě - Komodskými draky.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

Více otázek