Sumatra, setkání s orangutany

Seznamte se s orangutany

turistika

scenérie

Příroda na Sumatře je jednou z nejbohatších a nejzajímavějších na světě. V sumaterských deštných pralesích najdete živočichy, které nikde jinde neuvidíte — orangutany, tygry a slony ve volné přírodě. Příroda na Sumatře je na seznamu přírodních bohatství UNESCO. Je zde mnoho sopek a mimo jiné i největší kráterové jezero na Zemi.

Ostrov Sumatra
Ostraov Sumatra

Oranguntani v pralese

Bukit Lawang je malá vesnička, kde sídlí největší rehabilitační středisko pro orangutany. Zde se starají především o jedince dlouhodobě držené v zajetí. Poté, co se naučí být opět samostatní jsou vypuštěni do volné přírody.

NÁŠ TIP

Vydejte se za orangutany se zkušeným průvodcem, který vás odvede k jejich domovům v deštném pralese. Zájezd s českým průvodcem za těmito nevšedními zvířaty pořádáme v období od ledna do srpna. Na blízký kontakt s těmito inteligentními primáty přímo v džungli budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Ostraov Sumatra

Medan

Medan je hlavní město Sumatry a je ideálním výchozím bodem pro další výlety do zdejšího okolí. Architektura města byla silně ovlivněna holandskými kolonizátory.

Sopky

Celý západní hřbet Sumatry je plný sopek a nejvyšší mezi nimi je i nejvyšší sopka Indonésie – hora Kerinci (3 805 m). Nachází se v národním parku se stejným jménem a má rozlohu více jak 14 000 km².

http://www.zajezd-na-bali.cz/zajezdy-bali/poznavaci-zajezdy-bali/cesta-za-sebepoznanim-ii-joga-na-bali

Sloni na Sumatře

Přímo v pralese žijí divocí sloni sumaterští. Můžete je pozorovat ve volné přírodě při 4-5ti denním treku v pralese. V případě, že nechcete strávit tolik času průzkumem pralesa, můžete se vydat do sloní stanice v městečku Tankahan, kde můžete pozorovat slony při koupely v řece. Je možné také zajistit jízdu na slonech v pralese nebo v okolí Tankahanu.

Ostrov Sumatra

Deštný prales

Deštný prales na ostrově Sumatra je domovem mnoho živočichů a rostlin, které se nikde jinde ve volné přírodě nevyskytují. V národním parku Gunung Leuser dnes žijí světově nejohroženější druhy zvířat – tygr sumatérský, orangutan, sumatérský slon a dvourohý nosorožec. Dnes jsou chráněni indonéskou vládou. Více informací naleznete v sekci Živočichové Indonésie.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

NÁŠ TIP

V rámci dovolené na Bali doporučujeme strávit několik dnů na ostrově Sumatra, zajet si k jezeru Toba a navštívit orangutany. Výlety s českým průvodcem organizujeme celoročně.

Ostraov Sumatra

Jezero Toba

Jezero Danau Toba je největším v celé Indonésii a mimoto i největší kráterové jezero na Zemi. Je 100 km dlouhé, 30 km široké a jeho hloubka dosahuje až 500 m. V nížinách kolem jezera se pěstuje tabák, kaučovník a z palem se vyrábí palmový olej. Na ostrově Sumasir uprostřed jezera Toba žijí lidé z kmene Batak, který v minulosti praktikoval kanibalské obřady. Dnes již tyto rituály nepořádají a jsou velice přátelští a veselí lidé. Ještě stále tu však můžete vidět jejich velké lidské popraviště, které v minulosti používali.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

 

Je trek v pralese za orangutany náročný?

Pralesní terén je kopcovitý, počasí je tropické. Při krátkých trecích počítejte se střední náročností. Vydátel-li se do hloubky pralesa počítejte s náročným terénem a celodenní túrou.

 

Uvidím orangutany určitě?

Ano, kolem vesničky je spousta ogangutaních samic, většina z nich byla zpět do pralesa vypuštěna ze zajetí a jsou na přítomnost lidi relativně zvyklé. Samci jsou samotáři a spatřit je je vzácné.

 

Není pohyb v pralese nebezpečný?

Po celou dobu se v pralese pohybujete se zkušeným průvodcem, který ví, kam jít a co je bezpečné.

 

Jaká další zvířata mohu v pralese vidět?

Spoustu exotických ptáků, například tukany, různé druhy opic, krásný je například gibon nebo makak. Při delším treku můžete vidět i slony.

 

Jak se v pralese bydlí?

Přímo v pralese ubytování není. Spí se většinou ve vesničce Bikit Lawang na okraji pralesa, ze které se vychází na jednodenní nebo vícedenní výlety. Když půjdete na vícedenní výlet do pralesa, spí se u řeky v tábořišti, které připraví průvodce spolu s nosiči.Nosiči vám nesou spací pytle a veškeré jídlo.

Více otázek