Výstup na sopky v Indonésii

Zážitek, který stojí za to

V Indonésii je mnoho sopek , na které je možné vystoupit nebo vyrazit na vyhlídku. Zde uvádíme přehled těch nejznámějších s nejzajímavějšími sceneriemi. Připravte se, že trek je většinou náročnější a pravďěpodobně budete potřebovat průvodce, který zná místní prostředí a stezku.

  • Agung - nejvyšší sopka na Bali
  • Rinjani - několikatidenní trek na sopku na Lomboku
  • Kawah Ijen - výstup na sopku spolu s těžaři síry na Jávě
  • Bromo - dechberoucí scenérie sopek na Jávě, cesta teréním autem
Vystup Na Sopky v Indonesii
Výstup na Sopky

Výstup na sopku Agung

Nejvyšší vrchol na Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), která je také nejposvátnější horou pro místní hinduistické obyvatelstvo. Sopka je v nížinách obklopena rýžovými poli a tak je na ni pohled zdola velice dramatický a působivý.
Výstup začína krátce po půlnoci a cesta nahoru kamenitým terénem trvá něco kolem 4hodin v závislosti na Vaší kondici a jaký si vyberete vrcholek. Na vrchol sopky dorazíte ještě před úsvitem, s průvodcem, který Vám ukáže cestu.

NÁŠ TIP

Cestu v noci je možné absolovovat s průvodcem, ceny se pohybují od cca 1000 CZK na osobu. Chcete-li se vydat na sopku bez průvodce, počítejte s dohadováním na kontrolním stanovišti se správci parku.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Výstup na Sopky

Kawah Ijen, cesta síry

Slavná sopka Kawah Ijen na východní  Jávě je přístupná z přístavu Banuangi, který se nachází 30 min od Bali. Cestu do kráteru absoluvujete s horníky, kterým se přezdívá "bojovníci z Kawah Ijen". Z kráteru vynášeji velké kusy síry.

  • pod sopku se dostanete pouze terénním vozem, terénní motorkou
  • můžete sestoupat až do kráteru, kde se těží síra
  • populární zážitková aktivita po šnorchlování u Jeleního ostrova

Populární sopka Batur, Kintamani

Batur se nachází na Bali – a patří mezi nejpopulárnější místa na výstup na sopku. Budete potřebovat průvodce, výstup trvá kolem 2hodin, je středně náročný. Odměnou budou nádherné výhledy na jezero pod vámi a zajímavá sopečná krajina.

Trek na Rinjani

Pro milovníky horských túr je připraveně 3 denní výstup na 2. nejvyšší horu Indonésie, sopku Rinjani. Jedná se o náročnější výstup s přenocováním ve stanech ve výstupovém táboře. Trek však stojí za to! Sopka se nachází na ostrově Lombok vedle Bali.

  • majestátní sopka Rinjani, několikadenní trek
  • ceny se pohybují od 2200 CZK na osobu
Výstup na Sopky

Majestátní Bromo

Sopka Bromo se nachází na východní Jávě nedaleko města Surabaya. Výstup na jeden z vrcholků je velmi jednoduchý. Oblast je velmi populární mezi místními turisty a proto počítejte, že tam nebudete sami. Ubytováni můžete být přímo na okraji mohutného "měsíčního kráteru".  Jestliže nemáte rádi davy turistů, místo vyhlídky při východnu slunce nad Bromem, kde čekají stovky místních i turistů, vyražte do měsíčního kráteru. Cestovat můžete terénním vozem, pěšky nebo na malých koních.

 

často kladené otázky

 

Je výstup na sopky fyzicky náročný?

Záleží, na jakou sopku se vydáte. Nejlehčí je výstup na sopku Batur, který trvá něco přes hodinu, cesta je středně náročná. Sopka Agung je daleko náročnější, výstup trvá kolem 3 hodin, cesta je špatně značená a strmá.

 

A co další sopky?

Výstup na Rinjani na Lomboku trvá dva dny s přespáním ve vysoké nadmořské výšce. Na Jávě se můžete vydat do kráteru sopky Kawah Ijen spolu s těžaři síry nebo na Bromo, kam pohodlně vyjedete terénním vozem. V Indonésii je bezpočet sopek, na které je možné vystoupat. Vždy však doporučujeme průvodce.

 

Kolik takový výstup stojí?

Musíte počítat se vstupem do národního parku a s platem průvodce. Ceny se pohybují od 800 CZK na osobu v závislosti na jakou sopku chcete vystoupat.

 

Která sopka, resp. výstup je nejhezčí?

Osobně doporučujeme Kawah Ijen na Jávě. Spolu s nosiči síry se můžete vydat do nitra vulkánu sopky, která je v blízkosti Bali. Na Bali určitě stojí zato Batur, případně náročnější Agung.

Více otázek