Bezpečnost na Bali

Na Bali se bát nemusíte

Ostrov Bali patří mezi jeden z nejbezpečnějších ostrovů v Indonésii. Je to hlavně díky mírumilovnému hinduistickému náboženství, jež zasahuje do každodenního života místních i turistů.

  • Kapesní krádeže – nenoste u sebe větší obnos peněz , především v populárních turistických party oblastech, jako jsou Kuta a Legian.
  • Výběr z bankomatu – vybírejte peníze pouze v bankách s ostrahou, ne v malých obchůdcích ani na ulici.
  • Měňte peníze pouze v bankách nebo v autorizovaných směnárnách
Bezpecnost Na Bali
Bezpecnost Na Bali

Drobná kriminalita

Kapesní krádeže - těch několik málo případů, kdy dojde ke krádeži nebo jinému ohrožení, jsou většinou viníky Indonésané z jiných ostrovů a na Bali jsou pouze dočasně kvůli práci. Obecně se vyhněte nočním procházkám po liduprázdných plážích nebo odlehlých uličkách na Kutě.
Noční party -  když jdete v noci ulučkami ve čtvrtích, jako jsou Kuta nebo Legian, doporučujeme chodit ve skupinkách. Místa jsou velmi oblíbená mezi mladými Australany, kteří jsou "jako utržení ze řetězu".

NÁŠ TIP

Při výběru peněz z karty používejte bankomaty v bankách, kde je celodenní vrátný nebo ochranka.

Stánkové pouliční směnárny

Peníze měnte pouze v bankách nebo autorizovaných směnárnách. Některé pouliční stánkové směnárny nabízejí o málo lepší kurz. Směnárník vám však při předávání peněz dá téměř vždy daleko menší částku. Doporučujeme malou částku směnit na letišti, kurz je zde průměrný.

Bezpecnost Na Bali

Výběr peněz z bankomatu

Banky – předejděte problémům a vybírejte si peníze v bankomatech v bankách 24 hodin denně. Je zde ostraha a celodenní monitoring osob.
Výběrní místa s ostrahou – jedná se o budky s bankomaty, kde je ostraha, bezpečné.
Pouliční bankomaty NE – bankomaty na ulici v rušné Kutě nebo Legianu nejsou nejlepším místem k výběru, buďte opatrní z důvodu kopírování karet.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

NÁŠ TIP

Pokud si chcete dovolenou v klidu užít, tak si pronajměte auto i s řidičem. Místní se orientují v dopravě mnohem lépe než vy a většinou silnice velice dobře znají a to i zkratky, které nejsou až tak turistické, takže poznáte z ostrova mnohem víc. Pohybovat se na ostrově podle navigace není zcela dobrý nápad, budete pořád sledovat navigaci a místa jsou značena zřídka. Obecně jezdit na motorce je nebezpečné, doprava na jihu je pro našince docela složitá. Taxi může být dost drahé a Grab (Uber) funguje jen někde.

Bezpecnost Na Bali

Obecné rady

Ostrov Bali je bezpečný. V případě, že člověk přímo nevyhledává potíže, tak se s problémy většinou nesetká. Doporučujeme být opatrnější především v přelidněných letoviscích, jako jsou Kuta a Legian, případně Semyniak.

  • nenechávejte si větší obnos peněz na plážích
  • nejezděte po půlnoci na motocyklu, když nemusíte
  • nekupujte od neznámých lidí marihuanu a jiné drogy, mohou to být nastrčení policisté, tresty jsou fatální
  • v případě problému hledejte pomoc u TOURIST POLICE, nejen u normálního policisty
  • nekonzumujte příliš velké množství tvrdého alkoholu, v klubech pro mladé často nalévají velmi nekvalitní lihoviny
 

často kladené otázky

 

Je Bali bezpečná destinace?

Indonésie si uvědomuje, jak je Bali důležitá destinace pro jejich ekonomiku. Proto je zvýšený důraz na bezpečnost turistů právě v této destinaci.

 

A co večer?

Jestliže plánujete vyrazit na party, využijte taxi nebo Uber. Nikdy nejezděte na motorce. To platí zejména pro ženy. Poslední dobou se množí krádeže kabelek. Zloděj vám strhne kabelku za jízdy v noci na motorce a může se vám i něco stát.

 

Co mám dělat, když mě někdo ukradne telefon nebo peněženku?

Kontaktujte váš hotel, pomůžou vám spojit se nejlépe s oddělením policie, která se stará o turisty. Nechte si vystavit potvrzení od policie, že jste byli okradeni a poté žádejte finanční prostředky po vaší pojišťovně. NIKDY necestujte do zahraničí bez cestovního pojištění.

 

Jaké pojištění si zvolit na Bali?

Kvalitní cestovní pojištění, které kryje výdaje za lékaře. Doporučujeme světově známé pojišťovny, které mají rychlé plnění a smlouvy se všemi hlavními nemocnicemi na Bali. Doporučujeme také pojištění proti stornu zájezdu, případně letenky, krádeži, ztráty zavazadel a podobně. CK Go2 nabízí  kvalitní a cenově velmi dostupné pojištění na cesty vč. storna od 880 Kč. Při cestě bez pojištění se vystavujete obrovskému riziku. Všechny výdaje za ošetření musíte platit na místě a částky jsou velmi vysoké!

Více otázek