Papua Nová Guinea

Papua - poznejte pradávné kultury

turistika

scenérie

náboženství

 

Ostrov Guinea je rozdělen na dvě půlky, západní část náleží k Indonézské republice. Západní Papua je néjméně osídlená část Indonésie. Ve chvíli, kdy se vydáte do odlehlých koutů hor, jako byste vstoupily do minulosti. Papui se někdy přezdívá muzeum světa, protože těžko dostupná, hornatá krajina tohoto ostrova doslova zakonzervovala tradice a zvyklosti místních obyvatel.

Papua Nová Guinea
Papua Nová Guinea

PNG

Krajina jako vystřižená z pravěku je domovem velkého počtu etnických skupinů, každý kmen má své specifické zvyky a tajemné rituály a jazyk. Některé kmeny donedávna praktikovali kanbalismus a svou tvář znali pouze z odrazu ve vodní hladině. Západní -indonézská část ostrova je převážně kombinací hornaté krajiny, nepřístupného deštného pralesa a bažin. Tato izolovanost dovolila, aby zde evoluce předvedla jedinečné kreace a dodnes se objevují nové dosud nezaznamené druhy živočichů i rostlin

Papua Nová Guinea

Kanibalismus

Životní styl domorodého obyvatelstva se nezměnil po tisíce let. Mezi velice specifické zvyklosti na Papui patří i kanibalismus. Dnes je vládou oficiálně zakázán, ale prales je neprostupný a vláda nedohlédne všude. Mezi největší kanibaly patřil kmen Jaliů, který dnes praktikuje křesťanskou víru, ale dosud žijí pamětníci těchto praktik. Né vždy byl kanibalismus součást pomsty na válečných zajatcích, často bylo lidské maso doplňkem na jídelníčku místních, coby zdroj bílkovin tak potřebný v nehostiných horských končinách. Někdy byl kanibalismus důležitým prvkem iniciačních rituál přechodu do dospělosti.

Papua Nová Guinea

Domorodé kmeny

Papua Nová Guinea je živoucí galerií rozličných projevů domorodých národů. Do nedávna by cestovatel mohl svou návštěvou vstoupit přímo do doby kamenné, mezi nástroje horských kmenů patřily převážně kameny, dřevěná kopí a hliněné hrnce. S příchodem misionářů, kteří začali systematicky obracet domorodé obyvatelstvo na víru přibylo ve vesnicích platových nádob, textilních oděvů a nástrojů z železa. Dnes není vyjímkou internet ani coca cola v místech blízko měst.
Přes tento fakt si dodnes spousta kmenů, především v odlehlé krajině hor, ponechaly své specifické zvyky a rituály. Mezi nejnápadnější rozdíly mezi kmeny patří odívání a zdobení těla v rámci slavností nebo důležitých údalostí.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

Více otázek