Ubytování Bali

Ubytování na Bali a v Indonésii

Jak na Bali, tak v celé Indonésii naleznete celou škálu možností v rámci ubytování. Nabídka se liší kvalitou a cenou. Obecně lze říci, že ceny ubytování na Bali jsou příznivé. Při výběru ubytování je nutné brát v potaz sezonu, lokalitu i bezpečnost místa.

 • Kvalitní ubytování na Bali od 3 hvězdiček a výše od 750 CZK/noc.
 • Levné ubytování se studenou vodou a bez klimatizace od 200 CZK/noc.
Ubytovani Na Bali
Ubytovani Na Bali

Bali ubytování

Celková úroveň ubytování na Bali je nez ohledu na zvolené zařízení vysoká. Často i prostě zařízené homestaye vypadají lákavě a skoro vždy se nacházejí v tropické zahradě s venkovním posezením. Vybavení může být velmi střídmé, avšak pokud budete mít k dispozici balkon či terasu, budete stejně jako místní obyvatelé naprostou většinu času trávit venku.

 

 • Velmi oblíbené jsou ubytování na Bali s venkovní koupelnou a kuchyní.
Ubytovani Na Bali

Ceny ubytování Bali

Za dobrou cenu lze získat kvalitní ubytování u pláže i v centru Bali (3-5 hvězdiček). Sazby za kvalitní ubytování od 3 hvězdiček a výše se pohybují od 750 CZK/noc. Také doporučujeme zvážit ubytování ve velice kvalitních 4 nebo 5 hvězdičkových hotelech. Cenově jsou dostupné a kvalita je často velmi vysoká.

Jestliže jste nenároční a hledáte levné ubytování na Bali nižší kategorie, budete příjemně překvapeni. Nižší standard můžete sehnat již od 200 CZK za noc. Nepočítejte však s teplou sprchou, klimatizací nebo velkým komfortem.

 

 • Na jihu doporučujeme Semyniak/Legian, Pecatu a Nusa Dua pro pobytovou dovolenou.
 • Na severu ostrova Bali navštivte Amed a Pemuteran na šnorchlování, scuba diving a další vodní sporty.
 • Nezapomeňte na město Ubud ve vnitrozemí (zejména milovníci jógy).
 • Pro rodiny s dětmi či seniory je nejvhodnějším městem klidnější Sanur.
 • Pro milovníky surfu a nočního života doporučujeme Canggu.

Bali ubytování levně

Ubytování v cenové relaci kolem 200-300 CZK je možné nalézt po celém Bali a Indonésii. V případě volby levného ubytování nepočítejte s tím, že budete mít k dispozici teplou vodu, že postel bude nová a neproleželá a nesázejte ani na čistotu a bezpečí.

Přesto je možné, při troše štěstí, najít spoustu míst, která jsou levná, a i tak dostačující. Zvláště hledáte-li místo na jednu noc, chcete surfovat, máte omezený rozpočet nebo jste prostě nenároční. Další možností je využít airbnb či další OTAs (Online Travel Agency), které jsou na Bali stále více rozšířené a nabízí řadu možností, když nevyžadujete hotelový servis.

NÁŠ TIP

Hledáte-li kvalitní ubytování za dobrou cenu, poptejte hotel minimálně 3 až 4 měsíce před vaším pobytem. Levnější a kvalitní ubytování je velmi rychle vybookované.

Bali ubytování v soukromí

Na Bali si můžete vybírat z obrovské nabídky luxusních soukromých vilek se sdíleným či soukromým bazénem a zahradou. Dejte si pozor na vily bez oficiální licence opravňující k pronajímání turistům. Vily pronajímané nelegálně mohou úřady kdykoliv zavřít.

Ubytovani Na Bali

Kde se ubytovat po příletu na Bali

Pokud se vám nechce po dlouhém letu na Bali strávit další hodiny v autě, ubytujte se v některé z následujících oblastí.

 

 • Kuta
 • Sanur
 • Jimbaran
 • Benoa
 • Nusa Dua

Den před odletem je také více než vhodné ubytovat se poblíž letiště. Na Bali nikdy s jistotou nevíte, kdy vám cestu zablokuje nějaká ceremonie a průvod či převrácené nákladní auto.

Ubytovani Na Bali

Druhy ubytovacích zařízení na Bali

 • Losmen- do této kategorie spadá většina levných ubytování na Bali. Teplou vodu a klimatizaci zde většinou najdete volitelně za příplatek. V ceně bývá často zahrnuta i menší snídaně.
 • Hostel- je levná turistická ubytovna, určená zejména pro studenty či tzv ,,backpackers’’ (batůžkáři) s nízkým rozpočtem. Na rozdíl od hotelů zde ubytovaní sdílejí většinou příslušenství a vybavení.
 • Hotel- typicky ubytování s klimatizací, teplou vodou a často s bazénem. Bali vyniká bohatou nabídkou elegantních hotelů v krásném prostředí.
 • Bungalov- hotelové i losmenové pokoje se často nacházejí v bungalovech (chatkách).
 • Joglo- chatky stavěné po vzoru tradičních javánských domů. Název je odvozen od typického tvaru střechy tohoto domu.
 • Vila- často luxusní (soukromé) rekreační objekty s bazénem a kuchyní.

NÁŠ TIP

Obecně lze říci, že superluxusní hotely na Bali nabízejí vzhledem k požadované ceně lepší služby než mnohé hotely na západě.

Jaké ubytování nabízí CK Go2 Indonésie

CK Go2 Indonésie nabízí ubytování od kategorie 3 hvězdiček výše, které je osvědčené a prověřené. Nenabízíme velmi levné ubytování z důvodu, že nemůžeme zaručit kvalitu a čistotu prostředí a okolí.

Ubytovani Na Bali

Ubytování Bali u moře

CK Go2 Indonésie nabízí krásná ubytování přímo na pláži. Oblíbená jsou zejména města Sanur, Pemuteran, Amed, Benoa a Nusa Dua. Při návštěvě Bali doporučujeme nezůstávat na jednom místě po celou dobu pobytu.

Představujeme u klientů nejoblíbenější zájezdy na Bali:

Ubytování Bali na co si dát pozor

Buďte ostražití při rezervování podezřele levného ubytování na Bali, neplaťte dopředu. V případě, že nejste potápěči, šnorchlisté a hledáte pobytovou dovolenou na pláži na jednom místě, důrazně nedoporučujeme strávit celou dobu na Severním pobřeží v Tulambenu nebo Kubu.

Sanur je spíše klidnější město se spoustou výborných restaurací. Místo je vhodné pro rodiny s dětmi či seniory. Nevýhodou této oblasti s hezkou 5 km dlouho pláží jsou velké rozdíly mezi přílivem a odlivem.

Pokud nejste potápěči vynechejte pobyt v Candidase a do Loviny si zajeďte maximálně na výlet. Jestliže vám někdo bude tvrdit, že jsou zde krásné pláže, lokalitu nezná, nebo mu nezáleží na tom, kde svoji dovolenou strávit.

NÁŠ TIP

Sazby za ubytování mohou být výrazně nižší mimo hlavní turistickou sezónu, a to až o 50% z běžné ceny! Více informací o hlavní turistické sezóně viz

Místa, vhodná spíše pro kratší pobyty

 • Candidasa – bývalé krásné poklidné letovisko, kde zmizela po destrukci korálu pláž. Místo doporučujeme spíše pro milovníky potápění.
 • Lovina – severní Bali, černý písek. Nezajímavé místo, kam se jezdí za pozorováním delfínů (turistická past).
 • Tulamben, Kubu a okolí – severní Bali, nejste-li potápěči, nebude se vám zde moc líbit. Černé nebo kamenité pláže, nedoporučujeme na dlouhou pobytovou dovolenou, pouze pár dní.
 • Kuta – jestliže vám je více než 25 let, místu se zdaleka vyhněte (party a alkohol). Město je zahlceno turisty a stále častější jsou zde drobné krádeže (zejména nebezpečné přepadávání motorkářů za jízdy).

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Ubytovani Na Bali

Ubytování Bali- lokalita

Jih Bali a poloostrov Bukit

Jih Bali je všeobecně více turistický. Nachází se zde krásné pláže s bílým pískem, spousta hinduistických památek, dechberoucí útesy, populární surfařské lokality a množství restaurací a barů.

 

 • Kuta, Legian a Semyniak- jsou vedle sebe na jedné dlouhé písčité pláži na jihu Bali. Nečekejte klid a liduprázdné pláže. Oblasti patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místa na Bali. Záleží na Vás, co si vyberete. Kuta a Legian je spíše pro mladší osoby, kteří mají rádi zábavu. Semyniak je jejich luxusní bratříček.
 • Sanur- patří mezi první luxusnější letoviska na jihu Bali. Nachází se na jíhovýchodní straně ostrova. Lokalita s příjemnou atmosférou nabízí hezké pláže a spoustu skvělých restaurací. Místo je vhodné pro rodiny s dětmi, seniory či milovníky klidnějších oblastí. Nevýhodou je znatelný rozdíl mezi odlivem a přílivem.
 • Canggu- místo pro hipstery a milovníky surfování, moderní a trendy oblast, která stále nabírá na popularitě.
 • Pecatu- klidný poloostrov, hůře přístupné, ale krásné pláže.
 • Benoa- kvalitní a dražší ubytování na Bali, písčité pláže, ale některé z pláží nejsou moc udržované.
 • Nusa Dua- turistická oblast na poloostrově Bukit s nejluxusnějšími resorty. Díky tomu je čistá a udržovaná, ale také dražší než jiné části Bali. Nevýhodou jsou znatelné rozdíly mezi odlivem a přílivem.
 • Uluwatu- zdejší legendární útesy by neměly chybět v itiniráři vaší dovolené. Najdete zde krásné pláže s bílým pískem a turismem dosud nezasažená místa. Pozor při koupání v některých místech jsou opravdu velké vlny a proudy.

NÁŠ TIP

Nezůstávejte na Bali pouze na jednom místě. Při délce pobytu do dvou týdnů bydlete alespoň ve 3 oblastech - jih, střed, sever. Každá je jiná a každá nabízí něco specifického.

Ubytovani Na Bali

Ubytování Bali- lokalita

Vnitrozemí

 

 • Ubud – Ubud se nachází v centru ostrova pod sopkou Agung. Najdete zde spoustu skvělých restaurací,bezpočet chrámů, svatyní, muzeí, galerií a míst k relaxaci. Místo je také známým centrem jogy na Bali. Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okrajích města, kde najdete terasovitá rýžová pole, zavlažovaná mnoha malými říčkami, a další významné hinduistické památky.
 • Sideman- klidná vesnice obklopené krásnou horskou krajinou, rýžovými poli a zahradami.
Ubytovani Na Bali

Ubytování Bali- lokalita

Severní pobřeží

Severní část Bali má poměrně drsnou krajinu, která se svažuje k plážím s povětšinou s černým pískem. V hornaté části na severozápadě uvidíte krásná a malebná terasovitá rýžová políčka. Města na severu jsou mnohem méně dotčená turistickým ruchem a místní vesnice si stále udržují tradiční architekturu a styl života. Navíc ostrov Bali je jeden z největších producentů hřebíčku, a tak v období sklizně od září do října uvidíte podél místních cest spoustu popadaných hřebíčků z až dvacetimetrových zelených stromů, na kterých rostou.

 

 • Pemuteran- světlý písek, vhodné pro šnorchlování a potápění, ne pro dlouhou pobytovou dovolenou. Velmi klidná oblast, které se však doporučujeme vyhnout během Ramadánu.
 • Amed, Tulamben- klidnější lokality oblíbené mezi potápěči z celého světa.
 • Lovina- malé městečko na severním pobřeží Bali je proslavené výskytem delfínů. Od pláží a samotné lokality ale moc nečekejte.
 

často kladené otázky

 

Kde najít levné ubytování na Bali?

Jestliže nejste nároční, na Bali najdete ubytování i za 200 - 300 CZK za noc. NEČEKEJTE však luxus, teplou vodu, výhled na oceán nebo krásné okolí. Cena za slušné ubytování na Bali se během překotného rozvoje turismu zvedla.

 

Levné ubytování na pláži?

Takové ubytování se na Bali hledá velmi těžko. Je možné se ubytovat v homestay na poloostrově Bukit u pláže, kvalita je však nízká. Slušné ubytování na pláži začína na cca 1000 CZK /noc/pokoj.

 

Airbnb?

Na Bali je velký výběr vil a pokojů na airbnb. Jedná se o dobrou volbu, buďte obezřetní s lokalitou. Je zde vysoký převis nabídky nad poptávkou a mnohdy podbízivá cena znamená velkou vzdálenost od moře nebo jiný problém. Cennosti si vždy dávejte do trezoru.

Více otázek